Lokalita

Rudnianska dolina, priamo pod pohorím Rokoš

Obec Diviaky nad Nitricou sa nachádza v okrese Prievidza, v Rudnianskej doline, priamo pod pohorím Rokoš. Základná občianska vybavenosť ako materská škola, základná škola, pošta, predajňa JEDNOTA a menšie obchodné prevádzky sa nachádzajú priamo v obci. V blízkej obci Nitrianske Rudno (4 km) sa nachádza rozšírená občianska vybavenosť o zdravotné stredisko, lekáreň, obchody, reštaurácie ap. Plná občianska vybavenosť je v okresnom meste Prievidza (18 km) a v neďalekom meste Nováky (9 km).

Región ponúka bohaté možnosti na športové vyžitie. Okolité lesy sú vhodné na turistiku, cykloturistiku, hubárčenie, v blízkej vodnej nádrži Nitrianske Rudno (4 km) je možné rybárčenie, vodné športy, kúpanie. V neďalekom kúpeľnom meste Bojnice (17 km) sa nachádza okrem známych kúpeľov veľa atrakcií ako zámok, ZOO, vyhliadková veža Čajka v oblakoch.

Rezidenčná štvrť Vikárky

Moderné bývanie vo vysokom štandarde

Novovznikajúca rezidenčná štvrť Vikárky v obci Diviaky nad Nitricou, sa nachádza v priamom susedstve miestnej časti Somorova Ves. Táto lokalita je slnečná, rovinatá, v kľudnej časti obce, s panoramatickým výhľadom na okolité pohoria a s dobrou dopravnou dostupnosťou.

V rezidenčnej štvrti Vikárky vzniká 40 stavebných pozemkov rôznych výmer, vo veľkosti od 445 m2 do 906 m2. Pripravená je ponuka 15 rodinných domov rôznych veľkostí, s výmerou úžitkovej plochy od 70 m2 do 173 m2. Pri výstavbe rodinných domov sú v projektovej dokumentácii navrhované kvalitné stavebné materiály, obvodové steny sú z brúsenej tehly a zateplené sú 20 cm hrubou vrstvou tepelnej izolácie. Projekty rodinných domov sa dajú podľa možností prispôsobiť individuálnym požiadavkám.

Pre projekt výstavby rezidenčnej štvrti Vikárky je vydané právoplatné stavebné povolenie na stavebný objekt „SO- 01 Komunikácie a spevnené plochy“. Začiatok stavebných činností je plánovaný na 2. kvartál 2021.

Projekt realizuje spoločnosť Murgaš Consulting s.r.o., v spolupráci s osvedčenými partnermi, pôsobiacimi v stavebnom segmente.

Infraštruktúra zahŕňa:

Hendon

At vero eos et accusam et iusto odio

At vero eos et accusamus et iusto odio digniss iducimus blan ditiis